O ajurwedzie i olejku z magnolii Harika

Piękno na wyciągnięcie dłoni

 

W dzisiejszych czasach króluje kult szeroko pojętego piękna. Kobiety i mężczyźni są bombardowani ze wszelkich stron obietnicą wiecznej młodości, nienagannej figury, wspaniałego ciała. Niestety, często zapomina się o tym, co najważniejsze, czyli o zdrowiu. Drogie kosmetyki, nafaszerowane chemią mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto pamiętać o tym, że najprostsze rozwiązania bywają najskuteczniejsze. Jeszcze do niedawna za najlepszego sprzymierzeńca kobiet w walce z upływającym czasem uważano krem nawilżający. Jednak ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się naturalne olejki kosmetyczne, które są przyjazne nie tylko dla skóry, ale i środowiska. Co więcej, można je dodawać do ulubionych kremów.

 

Ajurweda, czyli wywodząca się z Indii nauka o długowieczności, objawiona mędrcom tysiące lat temu, wciąż pozostaje aktualna. Zgodnie z jej zasadami najważniejsze jest holistyczne podejście do człowieka, uwzględniające czynniki fizyczne, emocjonalne i duchowe. Według tego systemu także dzięki wykorzystaniu oferowanych przez naturę dobrodziejstw można znaleźć ukojenie dla ciała i zmysłów. Tym samym zdrowie i piękno są na wyciągnięcie dłoni. Należy przy tym mieć świadomość, że wygląd skóry odzwierciedla stan zdrowia całego organizmu.

 

Magnolia – królowa ogrodów

 

Słynące z niezwykłej urody i witalności Azjatki zawdzięczają swój urok przede wszystkim korzystaniu z wiedzy mającej źródło między innymi we wspomnianej Ajurwedzie, która docenia moc naturalnych składników. Jednym z nich jest magnolia, uznawana za jeden z najpiękniejszych kwiatów i nie przez przypadek używana od wieków w celach kosmetycznych.

Historia tej niezwykłej rośliny sięga milionów lat wstecz, co nie zmienia faktu, że jest niekwestionowaną królową ogrodów. Jest nazywana wiecznie zielonym drzewem. Występuje przede wszystkim w Azji (od Himalajów po Japonię), w Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej (jest symbolem stanu Missisipi). Uprawia się ją także w Polsce.

Jednak magnolia to coś więcej niż roślina stanowiąca imponującą dekorację ogrodów. To również składnik rzadko spotykanego olejku eterycznego, który dzięki silnym właściwościom nawilżającym i odmładzającym wywiera zbawienny wpływ na delikatną skórę twarzy.

Ponadto roślina ta ma terapeutyczne właściwości, działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Przyjemna nuta zapachowa, przywodząca na myśl połączenie woni jaśminu, róży i konwalii, korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego: relaksuje, ogranicza nerwowość i niepokój.

 

Na drodze do doskonałości

Produkowany w Polsce olejek do twarzy i szyi HARIKA ma w składzie ów drogocenny olejek eteryczny z pochodzącej z ekologicznych upraw magnolii. Jest to składnik najwyższej jakości, wyhodowany bez użycia pestycydów czy nawozów sztucznych, a tym samym przyjazny dla środowiska naturalnego. Nazwa olejku nawiązuje do indyjskiego imienia Harika, uosabiającego atrakcyjną kobietę kochającą siebie, ludzi i naturę, dążącą do doskonałości we wszystkim, co robi.

Dzięki unikatowemu połączeniu magnolii z olejem ze słodkich migdałów działanie olejku HARIKA jest zintensyfikowane – olej ten nie tylko nawilża i ujędrnia, lecz także wzmacnia lipidową barierę ochronną skóry i zapobiega odwadnianiu się komórek. Obfituje on w naturalne składniki, takie jak proteiny, sole mineralne, witamina A, E, D i witaminy z grupy B. Będąca głównym składnikiem oleju musztardowego gorczyca zawiera zaś witaminę PP, H, F, B1, fosfor, żelazo, wapń i potas. Olejek do twarzy i szyi HARIKA bardzo dobrze się wchłania, nie pozostawiając nieprzyjemnej tłustej warstwy. Sprawia on, że skóra odzyskuje sprężystość i gładkość oraz nabiera zdrowego blasku. Efekty są widoczne już po paru dniach regularnego stosowania. Doskonale nadaje się zarówno dla młodej, jak i dojrzałej cery.

***
Aby zdrowo, a co za tym idzie, kwitnąco wyglądać, nie wystarczy jedynie skupić się na zewnętrznej pielęgnacji ciała. Ale nie można jej też bagatelizować – z całą pewnością warto zadbać o to, by używane kosmetyki miały jak najlepsze, naturalne składy.

Autor: Harika

Komentarze